čtvrtek 2. listopadu 2017

Hopsa hejsa do Brandejsa.....

...., ba dokonce o nějaký ten kilometr dál. Až do Budyně nad Ohří.
Výlet jen tak na odpoledne. Dopoledne jsme ještě s kolegou Junem sbírali po chotěbořských městských "parcích" listí, bylo teplo a my si to hezky užívali. Aby ne! Už jen několik dní a v Chotěboři končíme. A tak když bylo dneska tak pěkně, manželka mě a psy po obědě vyvenčila a já si vyjel na výlet.
Celý ten minivýlet ovšem volně souvisí se závěrem naší kariéry městských  nádeníků. Bude třeba začít doma více zahradničit a z toho vyvstává potřeba nějakého malotraktoru. A jeden takový příhodný za přiměřenou cenu se vyskytl v Budyni nad Ohří. A jelo se.Srdce mi krvácelo, když jsem se vymanil konečně z okolí Prahy v vyjel rozvrtanou dálnicí směr Ústí nad Labem. Bylo totiž Světlo. Ne světlo, ale Světlo. Teplé, nízké, docela i přijatelná obloha.


A já se hrcal autem pro malotraktor místo toho, abych vystoupil a šel s foťákem jen tak na špacír. Po chvíli mi zůstala po pravé ruce velká kupa hnoje, taková jaksi povědomá. Ano. Byl to on! Říp. Všem pravověrným Čechům a dokonce možná i jednomu Japonci  posvátná pravá česká kupa hnoje. A v dálce už se krajina začala zvedat, kopečky přibývaly a byl krásný mlžný opar.  A bylo mi to prd úlatné. Sjezd na Budyni, zaplacení a nakládka traktoru a rychle domů. :-(
A abych, já buran, nemusel přes Prahu, uděšlal jsem odbočku do Brandejsa. Nad Labem. Dvě houstičky v Tescu, kousek sýra a flaška brblavé vody, dočepování LPG a domů.Ale třeba se do těch končin podívám přístí rok jako nezaměstnaný. I Jizerkám to už dlouho dlužím. :-)


Žádné komentáře: