čtvrtek 12. dubna 2018

Do Chotěboře za kulturou....

... se nedá jezdit moc často. Pokud tedy máte jen trochu specifické nároky, moc štěstí Vás v Chotěboři nepotká. Je lépe sledovat události v Havlíčkově Brodě, Žďáru nad Sázavou či Jihlavě. Pořadatel přece jen čeká, že by měl malinko vydělat, či aspoň neprodělat příliš tak bývá výběr účinkujících tomuto záměru podřízen.
Ale občas se zadaří, že se i v té Chotěboři vyskytne akce na kterou stojí za to jít . Dnes to byla Hana a Petr Ulrychovi s Javory.
Je třeba podotknout, že Chotěboř má sice zimní stadion, fotbalové hřiště, umělý trávník na malém hřišti, betonovou "sochu" čerta v parku, ale nemá žádný normální sál. V ZUŠ je jen malý sál, kde se dělají svatby a případně nějaký menší koncert. Ono na vážnou muziku stejně víc než 30 obyvatel většinou nepřijde, i s těmi přespolními.
Pak je tu ještě chotěbořské kino. Klasická stavbička ze zlatých 50. let minulého století. Sice dává přenosy z Metropolitní opery, ale...
A zbývá nám stará "dobrá" Sokolovna. Na tancovačky asi celkem prima, i cvičit by se tam asi dalo, ale na koncerty nic moc. A ještě nedávno tam byly židle, že i elektrické křeslo proti nim lákalo ke spočinutí stejně, jako dříve krásná křesílka Halabalova. Část židlí už je sice pohodlnější, ale dnes jsem narazil na jiné limity tohoto sálku.
Měl jsem lístky na balkon, bratru za 320 Kč v předprodeji. Za Ulrychovce dobrá cena. Pro nás starší je to muzika k nezaplacení. :-)
Ovšem ten limit... Nenažranost slovutné městské firmy CEKUS? Nebo jiný motiv? Boční strana balkonu má totiž také sloupy. Prostorově se sice mezi ně vejde těch 6 židlí, to ano. Ale když dostanete místo u sloupu, vidíte velké kulové. Kdy za ty peníze k takové vstupence alespoň slovutná městská firma půjčovala periskop. To bych chtěl ale od života příliš. Šlo sice hlavně o muziku a tu jsem slyšel. leč mírná pachuť zůstává.
Ale koncert to byl krásný, ta baba má hlas pořád úžasný! :-)


Žádné komentáře: