pondělí 1. února 2016

Když má jeden svátek....

.... nečeká zpravidla žádné dary. On to není nijak památečný den. To takové narozeniny, to je jiná. Ty si po padesátce už užívám. Kdo ví, jak dlouho to půjde, že ano?
Svátek byl pro mou maličkost významný v době, kdy jsem byl malé děcko. Ne snad, že by byly veliké dary, ale mohl jsem se těšit, že moje babička z Nové Vsi mi pošle balíček, ve kterém bude výborný dort. Byla to milionová babička, každé léto jsem k ní jezdil na měsíc s tátou na prázdniny a dodnes na to rád vzpomínám.
Pak babička zemřela, já zestárnul a svátky už se nějak moc neprožívaly. Až jednou. To už jsem byl ženatý, bylo to v roce 1993 a tenhle svátek si budu pamatovat navždy. Dostal jsem prezent od manželky. Porodila mi syna Kryštofa. Pravda, tři roky před tím už dceru Elišku, ale to nebylo k svátku. A tady se trefila na den! :-)
A mezi ty významné svátky se asi zařadí i ten letošní. Procinknul mi telefon. SMS od mého oblíbeného prodejce různých elektroverglů z firmy Dvořák, jistého Tondy Plhala.
Tedy tenhle pán, to je jeden z mála mých oblíbených prodavačů. Až na to, že prodává fotoaparáty Canon i slušný člověk. Ale každý máme nějakou drobnou vadu, že? Dobrý fotograf a úslužný příručí v obchodě. Mám od něj už leccos - tiskárny, skener, počítač a vždy naprostá spokojenost. Jen ty Canony... U tiskáren mi to nevadí, ale foťák? To je přece hlavně Nikon, jak všichni víme. :-)
Tak tomuhle dobrému muži jsem se asi před týdnem zmínil, že po osahání v Praze u Škody jsem dostal mohutné cukání na Nikkor 200-500/5,6. Zmínil jsem se bez nějakého úmyslu a o to víc mě překvapilo, když mi nabídl, že se zkusí poptat, jestli mi ho bude umět prodat. Považte to sebezapření! Kanoňák...
A teď mi přišla SMS, že objektiv je skladem. Dal jsem si doma ještě v klidu kafe, aby to nevypadalo, že se na něj moc těším a až po chvíli jsem rozbil prasátko a vyjel do města.
Po příchodu do obchodu jsem byl malinko na rozpacích, protože Tonda táhl ze skladu krabici, o které jsem byl přesvědčen, že skrývá aspoň 100l bojler na ohřev vody. No, nebyl to bojler, v té veliké škatuli bylo ono  objednané tele. Tak jsme ho vybalili. Považte, ten chuligán si ani od těch svých Canonů neumyl ruce, když na něj sahal. Hrůza.
Nebyl jsem úplně překvapen, už jsem si ten objektiv velikosti bazuky potěžkal v Praze. Krátké pomazlení a šup s ním na foťák. A hned pár nedočkavých cvaků v obchodu. Asi se skamarádíme!
Cestou domů jsem to vzal přes svoje krmítko u Stavenova, jen pár cvaků z ruky (ta stabilizace fakt nevypadá špatně) a domů. Už se těším na jaro...

 

2 komentáře:

Anonymní řekl(a)...

Ahoj Hynku, díky za blog a za tu radost, kterou máme s Tebou, jen ta váha, ale co, budeš mít aspoň fyzičku. Přejeme hodně krásných záběrů a těšíme se na ledňáčky, ty budou asi fantastičtí. Ale už bys měl odhodit ostych a chtělo by to nějakou publikaci, materiálu máš už dost, i teď, než začneš přidávat další superzáběry. Pavel s Marcelou

zahradník řekl(a)...

Vy jste ale keckové! :-D