pátek 3. ledna 2014

Moje vánoční putování za betlémskou hvězdou

   Tak máme za sebou čas vánoční.A musím se s Vámi podělit o to, co se mi v téhle době vánoční přihodilo.  Nejsem člověk věřící, nevěřím ani sám sobě a boha žádného neuctívám. Ale když jsou ty Vánoce, je člověk najednou náchylný věřit lecčemu....
  Koukla manželka takhle jednou večer z okna a spatřila nad západním obzorem nezvyklé jasné světlo. Po té, co mne zavolala, vyloučili jsme společně postupně všechny zdroje světla ve vesnicích, ležících zhruba tím směrem. Věc byla o to podivnější, že v čase předvánočním jsme tohle světlo na té straně nikdy nespatřili. A protože byly ty Vánoce a tenhle signál se už v historii jednou osvědčil, pojal jsem podezření, zda nám ta nebývalá jasná záře nevěští příchod spasitele.A protože jsem nejen zvědavý, ale i motorizovaný, sedl jsem do auta a vyjel jsem za tou jasnou září. No, přináší nám tahle doba výhody, které  si neumíme správně cenit. Dříve za hvětdou do Betléma museli prý dokonce pěšky, ti movitější možná koňmo. Doufal jsem jen, že nebudu muset jet tak daleko - ale nádrž byla plná a po evropské unii můžeme cestovat jen na občanský průkaz.
  Vyjel jsem ze vsi a záhy se mi světlo ztratilo. Ale směr jsem držel a jel a jel. Vyhýbal jsem se bloumajícímu srnčímu a přemýtal, zda se nám opravdu mohl narodit nový spasitel. A po zhruba patnácti kilometrech jízdy jsem měl jasno: ano, máme nového spasitele! Sláva!
  Snad bych měl tedy nakonec vysvětlit, kdo že to je ten nový spasitel: je to Babiš! To úžasné jasné světlo mne vedlo zcela neomylně. Byl to totiž halogen na stavbě nového Babišova impéria v našem kraji. Bioplynová stanice a kravíny o velikosti v našem malém Česku doposud nevídané. A já bloud jsem volil o posledních volbách úplně jinou partaj...

Vrátil jsem se na to místo dnes, abych mohl i ostatním zprostředkovat pohled na toto úžasné dílo, které vzniká pod Železnými horami přičiněním pana Babiše a firmy Metrostav.


4 komentáře:

Anonymní řekl(a)...

Toto putování bylo odsouzeno od samého počátku k nezdaru, protože poutník jel automobilem a ne na velbloudovi....., ale kde v našich krajích sehnat v tuto dobu stylového velblouda....možná ještě také by se dalo jet na oslátku. Ale které zviřátko odpovědně vybrat z toho našeho stáda...?

zahradník řekl(a)...

Jet na oslátku? Že mne to nenapadlo! Při přístím takovém úkazu si jich vašnosto najmu a osedlám!

Anonymní řekl(a)...

ject sám na sobě je trochu nepraktické a nepohodlné...

zahradník řekl(a)...

No však! :-)